Skip to main content
  • Programy profilaktyczne
    Strefa pacjenta

    Programy profilaktyczne

Przychodnia realizuje następujące programy profilaktyczne:

Program Profilaktyki Chorób Układu Krążenia (CHUK)


Program Profilaktyki Chorób Układu Krążenia (CHUK), który ma na celu podniesienie wiedzy i świadomości pacjentów na temat chorób układu krążenia i zdrowego stylu życia, ale przede wszystkim zmniejszenie o 20 proc. zachorowalności i umieralności Polaków z powodu chorób układu krążenia. Program przeznaczony jest dla wszystkich w wieku od 35 do 65 roku życia.

Program Profilaktyki Gruźlicy dla osób pełnoletnich


Gruźlica jest chorobą zakaźną, która może dotknąć każdego z nas. Należy do grupy chorób społecznych związanych z warunkami życia (mieszkanie, odżywianie, wypoczynek) oraz pracy. Im są one gorsze, tym łatwiej o rozwój choroby. Do zachorowania osoby zarażonej może dojść na skutek osłabienia odporności organizmu spowodowanej np. niedożywieniem czy bardzo złymi warunkami mieszkaniowymi. Często bywa wykrywana przypadkowo. Dlatego już dziś sprawdź czy ryzyko zachorowania na nią dotyczy również Ciebie. Informacji o programach udzielają pielęgniarki środowiskowo – rodzinne.

Program Profilaktyki Raka Szyjki Macicy


Ponadto Przychodnia realizuje program profilaktyczny w zakresie profilaktyki raka szyjki macicy dla kobiet w przedziale wiekowym 25 – 59 lat. Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. 56 642 79 85 lub osobiście w gabinecie nr 18.

Program opieki dla kobiet w ciąży


Kobiety w ciąży objęte są również opieką naszych pielęgniarek i położnych. Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. 56 642 79 84 lub osobiście w gabinecie nr 18.